هواساز سالن قارچ – فروش هواسازهای سالن قارچ

سوپ قارچ، طرز تهیه سوپ قارچ ، بهترین دستور پخت سوپ قارچ ، چطور سوپ قارچ بپزیم ؟ قارچ دکمه ای بهترین قارچ جهت پخت سوپ 02166901299
طرز تهیه سوپ قارچ دکمه ای
ژوئن 24, 2020
هواساز سالن قارچ، ایرواشر سالن قارچ، قیمت ایرواشر سالن قارچ ، قیمت هواساز سالن قارچ

هواساز سالن قارچ، ایرواشر سالن قارچ، قیمت ایرواشر سالن قارچ ، قیمت هواساز سالن قارچ

هواساز سالن قارچ  که تحت عنوان ایرواشر  نیز شناخته می شوند در سالن های قارچ صنعتی و نیمه صنعتی قلب تپنده سیستم تهویه سالن می باشد  که به منظور تنظیم و تأمین رطوبت و دمای مورد نیاز  به کار می رود. هواسازهای مورد استفاده در مزارع پرورش قارچ جهت تامین شرایط محیطی ایده آل طراحی و تولید می گردند. این سیستم های تهویه ای مدرن  مجهز به تجهیزات ابزار دقیق برای کنترل و تنظیم شرایط دقیق محیط هستند.

در هواساز سالن قارچ کنترل میزان رطوبت و همچینی دمای سالن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است ، از این رو این هاسازها به ماژول های کنترلی و سرمایشی گرمایشی مجهز هستند.

چرا در سالنهای صنعتی از هواساز جهت تامین رطوبت و دما استفاده می گردد؟

هدف از ایجاد فارم های صنعتی تولید قارچ چیست ؟ پاسخ به این سوال می تواند دلایل قانع کننده ای برای لزوم استفاده از هواساز سالن قارچ باشد.

 1. تولید بیشتر محصول
 2. کاهش هزینه های تولید ( مانند هزینه انرژی ) و در نتیجه افزایش سوددهی
 3. پرورش و عرضه قارچ به بازار در تمام فصول سال بالاخص فصل تابستان
 4. تولید محصولات درجه یک با کیفیت بالاتر

اما چگونه و با چه راهکاری می توان به این اهداف رسید . احداث سالن استاندارد ، استفاده از قفسه بندی سالن قارچ و استفاده از سیستم های تهویه ای مناسب در کنار دانش روز می تواند دستیابی به این اهداف را آسان نمیاد.

به کار گیری هواساز سالن پرورش قارچ این امکان را فراهم می نماید  تا در زمان کوتاهتری نسبت روش های سنتی تغییرات دمایی و رطوبتی در سالن اعمال گردد. با استفاده از هواساز سالن قارچ می توان به راحتی فرایند خنک سازی ، رطوبت دهی و در مواردی که هواساز مجهز به کویل های گرمایشی باشد ، افزایش دما را اجرا نمود ، سالن در کمترین زمان ممکن به شرایط مطلوب محیطی مورد نیاز خود خواهد رسید.

پایین آوردن دما در سالن های قارچ در صورت عدم استفاده از هواساز مقرون به صرفه نبوده و همین امر موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای سنتی تولید قارچ می شود . هواسازهای سالن قارچ با مصرف انرژی پایین دمای مطلوب را تامین می نمایند. به طور کلی می تواند دلایل استفاده از هواساز سالن قارچ را به شرح ذیل برشمرد.

 1. تامین دمای مطلوب در کمترین زمان ممکن
 2. تامین رطوبت بالای 95%
 3. مجهز بودن یه سیستم کنترلی دما ، رطوبت و تهویه
 4. مصرف پایین انرژی

انواع هواسازی سالن قارچ

 1. مینی هواساز
 2. هواسازهای سرمایشی
 3. هواسازهای سرمایشی و گرمایشی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما (مشاوره)
error: Content is protected !!