چرخه زندگی قارچ دکمه ای
چرخه زندگی قارچ دکمه ای خوراکی
می 31, 2018
روز شمار پرورش قارچ دکمه ای
روز شمار تولید قارچ با استفاده از استانداردهای روز صنعتی قارچ
ژوئن 9, 2018
نکات مهم پرورش قارچ

نکات مهم پرورش قارچ

نکات مهم پرورش قارچ با این جمله شروع می شود فریب تبلیغات اغراق آمیز را نخورید . درآمد چند میلیونی در هر ماه، تضمین باردهی بیشتر از 50% ، و … شما هم حتما با این عبارت ها آشنا هستید. جملات دروغی که توسط دلال های این صنعت جهت فریب قارچ کاران به آنها داده می شود.

در ستون های تبلیغات روزنامه های مختلف، آگهی های متعددی در رابطه با قارچ، کلاس های آموزشی رایگان و تضمین خرید دیده می شود. که بیشتر آنها اطلاعات غلط به مشتریان می دهند و بعضا با استفاده از بی اطلاعی مراجعین خود اقدام به کلاهبرداری می نمایند.

از آنجا که احداث واحد قارچ بسیار تخصصی، دقیق و پر هزینه است ، اعتماد به چنین واحدهایی می تواند منجر به شکست اقتصادی در همان قدم های نخستین شروع به کار می باشد.

مشاوره در زمینه تولید قارچ  باید توسط یک مرجع معتبر انجام گیرد. در ادامه نکات مهم پرورش قارچ را بررسی می نماییم.

 

5 نکات مهم پرورش قارچ در شروع به کار  :

  1. به هیچ عنوان فریب بازده بالا در اولین دوره های کشت قارچ را نخورید، بهترین بازده برای یک قارچ کار مبتدی که تمام موارد اصولی و بهداشتی را رعایت کرده باشد ، سالن به درستی تجهیز شده باشد و از بستر رویشی مناسب و معتبر استفاده شده باشد ، در حدو 20 -25 % می باشد. که این بازده در طول 3 ماه بدست می آید.
  2. در تجهیز سالن قارچ حتما شخصا از چندین شرکت معتبر استعلام قیمت نمایید، با این روش حدود قیمت تجهیزات سالن قارچ را بدست خواهید آورد. هرگز به صورت 100% به کسی اعتماد نکنید. و خودتان پیگر کار خود باشید.
  3. از داشتن گارانتی تجهیزات سالن قارچ اطمینان حاصل کنید. هم چنین روش درست استفاده از تجهیزات را یاد بگیرید و به درستی اجرا کنید ، به عنوان مثال مه پاش التراسونیک به منظور تامین رطوبت سالن قارچ در واحد های صنعتی کوچک و یا واحدهای سنتی به کار گرفته می شود. اگر مه پاش التراسونیک در خود سالن نصب گردد به علت رطوبت بالای سالن پرورش قارچ ، می سوزد و این جز گارانتی محصول به حساب نمی آید. در نتیجه حتما باید رطوبت ساز التراسونیک را بیرون از سالن قارچ قرار داد و با استفاده از کانال و یا لوله کشی روطبت را به سالن انتقال داد.
  4. از کمپوست قارچ معتبر و با کیفیت بالا استفاده کنید. اگر شخصی به غیر از شما اقدام به خرید کمپوست قارچ می نماید، حتما از آن فرد تقاضای بارنامه و برگه باسکول را بخواهید. در برگه باسکول وزن دقیق کمپوست و همچنین تاریخ تحویل آن درج شده است.
  5. اصول بهداشتی را در سالن های پرورش قارچ به طور کامل رعایت نمایید. از ورود افراد غریبه به سالن جلوگیری کنید. و در هنگام ورود به سالن حتما لباس و کفش خود را تعویض نماییید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما (مشاوره)
error: Content is protected !!