عایق بندی سالن قارچ دکمه ای
عایق بندی سالن قارچ دکمه ای
ژانویه 22, 2019
افزایش ماندگاری قارچ دکمه ای
افزایش ماندگاری قارچ دکمه ای
آوریل 9, 2019
قارچ دکمه ای

قارچ دکمه ای

قارچ خوراکی دکمه‌ای که با نام علمی Agaricus bisporus و نام لاتین  button mushrooms شناخته می شود از تیره غاریقونیان است و یک قارچ خوراکی به شمار می آید. و در دسته بندی قارچ ها به  شاخه بازیدیمیست ها تعلق دارد. در نتیجه ساختارهای تولید مثلی قارچ دکمه ای به صوریت بازیدیوم است.

قارچ دکمه ای از چه بخش هایی تشکیل شده است ؟

  • اندام باردهی

ساقه با نام لاتین stipe

کلاهک چتری شکل و پهن با نام لاتین  pileus

ساقه قارچ دکمه ای در واقع نگهدارنده کلاهک آن می باشد. کلاهک در قارچ دکمه ای می تواند به رنگ های سفید، کرم و یا قهوه ای باشد. در دوران جوانی قارچ با، پرده غشایی (veil) که از انتهای کلاهک به پایه وصل می شود، پوشیده می شود. قسمتی از این غشا که پس از پاره شدن آن اطراف ساقه را فرا می گیرد، حلقه یا آنالوس (Annulus)نامیده می شود.

در سطح زیرین کلاهک تیغه‌های متعددی وجود دارد که در دو طرف تیغه ها، تعداد بسیار زیادی هاگ تولید می شود. تیغه‌ها در ابتدا صورتی رنگ بوده و با رسیدن هاگ‌ها به رنگ سیاه تا قهوه ای تبدیل می شوند.هاگ‌ها بسیار ریز بوده و با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند.

مراحل پرورش قارچ دکمه ای در سالن های پرورش قارچ

در نخستین مرحله کمپوست قارچ به سالن‌های پرورش قارچ دکمه ای وارد می‌شود در این زمان باید بلافاصله کمپوست ها در قفسه های سالن قارچ چیده شوند و شرایط دامایی و رطوبتی سالن فراهم گردد.

14 روز بعد از ورود کمپوست به سالن قارچ زمان خاک دهی می باشد در این زمان خاک پوششی قارچ را به صورت لایه بسیار نازک بر روی کمپوست ها می ریزند.  خاک پوششی برای رشد و تشکیل اندام قارچ‌ها ضروری است و آب ریشه و میسیلیوم را نگه می دارد.

9 روز بعد از خاک دهی زمان رافلینگ می باشد تا رشد تحریک شود، سپس سطح بستر آبیاری می‌شود در حالی که دما در 25 درجه سانتی گراد نگه داشته می شود،

بعد از سه روز دما را به مرور طی سه روز پایین می آورند و هوای تازه را وارد می کنند تا دمای هوا به 18 و دمای کمپوست به 20 درجه سانتی گراد برسد، این فرایند منجر به تشکیل اندام بارده قارچ و شکل گیری قارچ‌ها می شود.

45 روز بعد از پر کردن سالن‌های پرورش قارچ از کمپوست، قارچ‌ها باید با دقت توسط دست برداشت شوند، ته ساقه‌های قارچ بریده می‌شود و قارچ‌ها در سبدهای مخصوص قرار می گیرد، قارچ‌های برداشت شده به یخچال‌ها منتقل می شوند تا تازه بمانند و برای جمع آوری آماده شوند.

مواد مغذی موجود در قارچ دکمه ای 

مواد مغذی موجود در غذا

مواد مغذی موجود در غذا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما (مشاوره)
error: Content is protected !!