قفسه بندی هلندی سالن قارچ تمام اتوماتیک
نوامبر 26, 2018
ضد عفونی کردن خاک پوششی قارچ دکمه ای
ضد عفونی کردن خاک پوششی قارچ پیش از خاکدهی
دسامبر 30, 2018
خاک پوششی پاستوریزه

خاک پوششی پاستوریزه

خاک پوششی قارچ دکمه ای، خاکی سبک و غنی می باشد که با استفاده از فناوری های روز صنعت قارچ پاستوریزه شده و عاری از هرگونه میکروب می باشد.

خاک پوششی چه ویژگی باید داشته باشد تا بتوانیم بازده بیشتری در پرورش قارچ داشته باشیم؟ با بودن تعداد بسیار زیاد کارخانه های تولید کننده خاک پیت قارچ ، انتخاب بهترین نوع آن برای قارچ کاران سخت شده است . در این مقاله سعی می کنیم ویژگی های خاک پوششی خوب را بیان کنیم و در ادامه چند کارخانه معروف و معتبر در عرصه تولید خاک پوششی را معرفی می نماییم.

ویژگی های خاک پوششی مرغوب 

  • توانایی جذب بالای آب مهم ترین ویژگی خاک پوششی قارچ می باشد. این ویژگی مانع از خشک شدن بستر می شود و همچنین از انباشت شدن آب جلوگیری می کند. حداق میزان جذب آب در خاک باید 50% باشد. ( خاک بسیار مرغوب می تواند توان جذب آب در حدود 150% داشته باشد.)
  • میزان شوری خاک باید در حدود 0.5-1 ms/cm باشد. بالا بودن میزان شوری در خاک پوششی منجر به کاهش توان جذب آب و در نتیجه  تولید قارچ های زرد و بی کیفیت می گردد.
  • در طی مراحل پاستوریزه کردن قارچ باید تمامی تخم لاروها، کپک ها، باکتری ها و سایر عوامل آلاینده پک سازی شوند.
  • خاک باید با نسبت صحیحی از خاک سبک و خاک سنگین تولید شده باشد. خاک باید توانایی عبور جریان هوا را داشته باشد تا اکسیژن به سطح کمپوست برسد.
  • ویژگی مهم دیگر خنثی بودن خاک از لحاظ اسیدی و یا بازی است. در خاک پوششی مرغوب PH  در حدود 6.8 -7.5  می باشد. در صورت اسیدی بودن خاک ، میزان تولید کاهش پیدا می کند و در صورتی که خاک قلیایی (بازی) باشد احتمال رشد کپک سبز به میزان قابل توجهی بالا می رود.
  • دارا بودن موال آلی مکمل که منجر به بهبود ساختار خاک می گردد. مواد آلی سبب بالا بردن انسجام خاک و همچنین رشد پین های درشت ، میسیلیوم های قوی ، قارچ های با کیفیت و در نتیجه افزایش راندمان کشت می گردد.
  • بسته بندی خاک پوششی باید به درستی صورت گیرد و بسته ها فاقد منفذ و یا پارگی باشند. این امر باعث می شود تا در طی مسیر کارخانه به سالن قارچ ، خاک دچار آلودگی نگردد.

 

ایران قارچ ملارد نماینده فروش کمپوست قارچ ملارد و تامین کننده مرغوب ترین خاک پوششی با تجربه تجهیز ده ها سالن پرورش قارچ 

 

بیشتر بخوانید : 

هواساز های مناسب سالن قارچ 

چرا باید در سالن های قارچ از سیستم ایرواشر هواساز استفاده نماییم ؟

تخته کوبی قارچ دکمه ای

1 دیدگاه

  1. […] کمپوست به سالن قارچ زمان خاک دهی می باشد در این زمان خاک پوششی قارچ را به صورت لایه بسیار نازک بر روی کمپوست ها می ریزند.  […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما (مشاوره)
error: Content is protected !!