قارچ گانودرما خواص قارچ قارچ گانودرما
قارچ گانودرما
ژوئن 22, 2019
سالن قارچ سنتی ، ویژگی های سالن قارچ دکمه ای سنتی
سالن قارچ سنتی
ژانویه 13, 2020
افزایش ماندگاری قارچ دکمه ای

افزایش ماندگاری قارچ دکمه ای

ارزش غذایی قارچ در تمام فرهنگ های غذایی شناخته شده می باشد . قارچ خوراکی منبع املاح مورد نیاز بدن مانند ، پتاسیم، کلسیم ، اهن ، منیزیم، منگنز، سولفور و فسفر می باشد.

ویژگی های  قارچ های خوراکی

  • ضد تومور و تقویت کننده سیستم دفاعی
  • تنظیم کننده قند و فشار خون
  • کاهش دهنده کلسترول بد بدن
  • عامل جلوگیری از انسداد عروق بدن
  • بازدارنده التهاب پوستی و نیز یک ماده ضد آلرژی
  • مانع از رشد تومورهای سرطانی پستان
  • دارابودن تمام 9 آمینو اسید لازم برای بدن انسان

بررسی ریز مغذی های موجود در قارچ دکمه ای 

آهن : مقدار آهن در قارچ در حدود یک میلی گرم در 100 گرم قارچ تازه می باشد. که بر خلاف دیگر سبزیجات که مقدار جذب آهن در آنها در بدن بسیار کم است ، این مقدار آهن کاملا قابل جذب در بدن است ( بیش از 90 درصد).

پتاسیم : نقش پتاسیم در بدن بسیار مهم و حیات یاست. پتاسیم در در تنظیم ضربان طبیعی قلب، تنظیم مایعات بدن و نیز عملکرد عضلات و عصب نقش دارد. مصرف غذاهایی مانند قارچ، سبزیجات و میوه ها که مقدار زیادی پتاسیم دارند می تواند نیاز بدن به پتاسیم روزانه را تامین نماید.

 کالری قارچ و کاهش وزن 

کالری کم ، مقدار بسیار ناچیز چربی و فقدان سدیم در قارچ باعث می شود تا از قارچ به عنوان یک ماده غذایی رژیمی برای کاهش وزن نام برده شود. تقریبا 90 درصد وزن قارچ را آب تشکیل می دهد ، همین امر منجر به احساس سیری و پر شدن معده می گردد و مانع از مصرف زیاد غذا می شود. این امر به تنظیم و جلوگیری از افزایش وزن کمک شایانی می نماید. علاوه بر این مصرف قارچ  به علت کالری کم  از افزایش فشار خون و کلسترول جلوگیری می نماید.

آنتی اکسیدانت : 

آنتی اکسیدانت ها به سلول های بدن کمک می کنند تا در برابر عوامل استرس زایی شامل سزطان ها، بیماری های قلبی عروقی و نیز مختل شدن دستگاه عصبی شامل پارکینستون و آلزایمر پایداری کنند.

آنتی اکسیدانت های فراوانی با ترکیبات شیمیایی بسیار مختلفی در گیاهان وجود دارد . قارچ ها دارای مقادیر زیادی از اکسیدانت ارگوتیونین که یک آنتی اکسدانت با عملکرد بسیار قوی است، می باشد. این اکسدانت بر خسارت های وارد بر DNA جلوگیری می کند.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مقدار این ماده در چند عدد قارچ 4 برابر بیشتر از آنتی اکسیدانت موجود در جگر و مرغ میباشد. آنتی اکسدانت های موجود در قارچ در مقابل حرارت بسیار مقاوم می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما (مشاوره)
error: Content is protected !!